کد خبر: 3316

مراسم جشن ولادت حضرت فاطمه سلام الله علیها درمرکز اسلامی انگلیس

مراسم جشن ولادت دختر گرانقدر نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) به زبان های مختلف در مرکزاسلامی انگلیس برگزار شد.
به گزارش امور رسانه مرکزاسلامی انگلیس دراین مراسم که روز شنبه 15 فوریه 2020 برای محبّان اهل بیت علیهم السلام به زبان های فارسی و انگلیسی همزمان پس از نماز مغرب و عشاء در مرکزاسلامی انگلیس برگزار شد، مداحان اهل بیت (ع) ابتدا در مدح بی بی دو عالم به مدیحه سرایی و شرکت کنندگان دراین مراسم به جشن و سرور پرداختند.
در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین جهانگیر رئیس کالج اسلامی لندن در سخنانی با محوریت سیره و زندگانی حضرت صدیقه طاهره (س) سخنرانی و تصریح کرد: به فرموده قرآن پیامبراسلام برای همه الگو و نمونه است و پیامبر اسلام نیز از حضرت فاطمه بارها تکریم کردند.
وی افزود: امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف نیز فرمودند حضرت فاطمه (س) برای من الگو و نمونه است.
رئیس کالج اسلامی لندن به نقش کلیدی حضرت فاطمه (س) در یاری رساندن به پیامبر اسلام و حمایت از ولایت در دوران امیرالمومنین گفت: این بانوی بزرگ اسلام در کانون خانواده و تربیت فرزند نیز نقش آفرینی می کرد.
حجت الاسلام جهانگیر به تقارن سالروز میلاد حضرت فاطمه (س) با روز زن و مادر گفت: در زمان پیامبر اسلام درسایه جهل تولد دختر مایه شرمساری بود ولی وقتی حضرت فاطمه سلام الله علیها متولد شدند همانگونه که در قرآن کریم آمده است، از این تولد مبارک با سوره کوثر تکریم شده است و انتخاب چنین روزی به عنوان روز مادر، احترام و ارزش مادر را دوچندان می کند. بنابراین ما نباید از نعمت احسان به مادرغافل شویم و حتی در صورت فوت مادر می توانیم با خیرات برای او از برکات احسان به مادر بهره مند شویم.
همزمان با این مراسم جشن برای فارسی زبانان مقیم لندن، مراسم جشنی نیز به زبان انگلیسی در یکی دیگراز سالن های مرکزاسلامی انگلیس برگزار شد که حجت الاسلام و المسلمین عابدی به زبان انگلیسی درباب فضیلت بانوی دو عالم حضرت فاطمه (س) سخنرانی کرد. شب گذشته نیز مراسم جشنی برای عرب زبانان مقیم لندن درمرکزاسلامی انگلیس برگزار که دراین مراسم علاوه بر مدیحه سرایی مداحان، دکتر الشیخ عبدالزهره البندر در باب فضیلت میلاد دخت نبی گرامی اسلام سخنرانی کرد و یکشنبه 16 فوریه 2020 نیز مراسم جشنی جداگانه برای اردو زبانان مقیم لندن در این مرکز برگزار گردید.

 

 سایر مراکز اسلامی

مرکز اسلامی منچستر

مرکز اسلامی نیوکاسل

مرکز اسلامی بیرمنگهام

مرکز اسلامی گلاسکو (الهدی)